Tasting

Tequila / Mezcal

OCHO 8 BLANCO – PATRÓN REPOSADO – DON JULIO AÑEJO – DEL MAGUEY VIDA MEZCAL

 

OCHO 8 BLANCO

Mexická strieborná tequila zo 100% modrej agáve z rodiny Camarena. Tequila je vyrábaná tradičnou cestou a pomalým procesom. Má distingvovanú vôňu a chuť. Je jemná, elegantná a pritom dokonale výrazná a čistá. Sladká vôňa s tónmi agáve, harmančekového čaju, kvetov, pečených mandlí a nádychom limetkovej kôry. Sladká a ovocná s tónmi slivky, čierneho korenia a borovicových lesov. Tequila vás očarí svojím hlbokým a dlhým záverom.

 

PATRÓN REPOSADO

Celý  proces výroby tejto tequily sa koná v Hacienda Patrón, kde sa vyrába iba Patrón. Samotná výroba prebieha od  ekologického zavlažovacieho systému reverznej osmózy až po vedľajší produkt recyklovanéj agáve. U ľudí podieľajúcich sa na výrobe tejto tequily pracuje 60 rúk od začiatku do konca. Zreje najmenej dva mesiace pre jemnú dubovu príchuť. Farba má svetlý jantárový odtieň.  Pri aróme je cítit dubové drevo a svieža agáve. Chuťový profíl obsahuje sviežu agáve a dub s tónmi ovocia, citrusov a medu. Finish je ľahký, kvetinový a vanilkový.

 

DON JULIO ANEJO

Pán Don Julio Gonzalez už ako mladý videl potenciál v tequile. A tak postavil destilérku, zasadil agáve o ktoré sa staral a následne po spracovaní a vypáleni uložil do flašiek. Táto tequila zrejúca 18 mesiacov v dubových sudoch je výrazne voňavá. Prevládajú tóny limetky, grapefruitu a mandarínky doplnené karamelom. Má plnú chuť s hlbokým charakterom. Prevláda sladké ovocie, ako sú jahody a čerešne s vanilkou a maslom. Veľmi dlhé medové dokončenie s trochou korenia.

 

DEL MAGUEY VIDA MEZCAL

Mezcal Vida uviedla na trh v roku 2010 spoločnosť Del Maguey limited company, na ktorej čele stojí legendárny americký umelec Ron Cooper. Tento mezcal pochádza zo San Luis del Rio. Jedná sa o remeselne vyrábaný organický mezcal z odrody agave Espadín. Je dvakrát destilovaný na malých medených destilačných zariadeniach. Vzhľadom k tomu, že je veľmi vhodný na miešanie koktejlov, je často vyhľadávaný svetovými barmanmi. Chuťovy profíl obsahuje zázvor, sandalwood, škoricu, banán, dlhý a jemný finiš, a je jemne zaudený.