Tasting

Spirits Shake The Pear

Remeselný liehovar, ktorý vyrába kvalitné ovocné destiláty z ovocia dopestovaného v našom okolí. Ako vo väčšine rodinných firiem, aj v tejto je história –  od úvodného nápadu cez prípravné peripetie až po dnešok – opradená mnohými legendami.

 

HROZNOVICA PINOT MEUNIER ročník 2020, 44%abv- Pinot Meunier doteraz známa ako jedna z odrôd, z ktorej sa vyrába šampanské. Hroznovica z neho má výraznú hroznovú vôňu a príjemnú hroznovú chuť. Tiež skvele hodí do koktejlov ako niečo na spôsob Pisco Sour.

 

JABLKOVICA FIJI ročník 2019, 44%abv- Úroda jabĺk z 2019  kvasila  10 mesiacov. Zriedená na 44%, aby ešte viac bol zvýraznený jej plný jablkový buket a elegantná jablkovú chuť.

 

MARHUĽOVICA ročník 2020, 50%abv- Vypálená z marhúľ ktoré destiléri nakúpili v Dulovciach pretože rok 2020 nebol láskavý k marhuľami. Napriek tomu jej výrobcovia skromné tvrdia, že nič marhuľovejšie ako táto marhuľovica sa im v roku 2020 nepodarilo.

 

SLIVOVICA BYSTRICKÁ ročník 2020, 52%abv-  Táto pálenka vypálená z Bystrických sliviek, je poctou naším predkom ktorí pálili slivovicu hlavne z tohto druhu sliviek.