Tasting

Savoury Casoni Liquore

CHERRY & FIGS – AMAROTTO – WILD BERRY – NOCINO

 

CASONI FABBRICAZIONE LIQUORI – jeden z najcennejších talianskych liehovarov – uvádza na trh nový rad likérov „The Gibson edition – Savory Liqueurs“. Sortiment oslavuje geografický pôvod spoločnosti a je vyrobený z prírodných a vybraných surovín. Výrobky sú výsledkom myšlienky inovácie klasických likérov tým, že barmanom umožňujú priniesť si svoj vlastný „šmrnc“ k najobľúbenejším koktailom alebo pridať ku každému koktejlu slanú poznámku. Na vývoji tohto sortimentu Casoni úzko spolupracoval s Mariánom Bekeom – všeobecne uznávaným ako jeden z najznámejších predstaviteľov moderného barmanstva.

 

CHERRY AND FIGS – Dve excelencie regiónu Emilia-Romagna, ako sú čerešne a balzamový ocot z Modeny, ktoré sa snúbia s jemnosťou figy a vytvárajú výbuch chutí. Tento sviežo a hladko vyzerajúci likér sa dobre hodí na akýkoľvek ovocný kokteil alebo na vytvorenie twistu na  Blood and Sand koktel.

 

AMAROTTO – Produkt, ktorý je síce úplne nový, ale má vintage dizajn, ktorý prepája minulosť s dneškom, tradíciu s vysoko originálnou receptúrou, spoločnosti  Casoni z Modeny. Tento likér sa vyznačuje perfektne vyváženým sladko-horkým kontrastom, ktorý vzniká spojením typickej chuti sladkého drievka s horkými bylinami.

 

WILD BERRY – perfektná varianta vo svete ovocných likérov. Tento produkt vykazuje úspešnú rovnováhu medzi kyslosťou balzamového octu a jemnými a harmonickými ovocnými tónmi jahody, čučoriedky a maliny. Obsah alkoholu je obzvlášť nízky, a preto je tento recept dokonalý pre nápoje s nízkym obsahom alkoholu alebo pre twist na Bramble.