Tasting

Rum

Way of Rum

CLÉMENT CANNE BLEUE – DIPLOMÁTICO RESERVA EXCLUSIVA – SANTIAGO DE CUBA 12YO – BLACK TOT FINEST CARIBBEAN

Prierez rôznymi technika výroby rumov a štýlov, ktoré rumy odlišujú a vytvárajú naozaj jedinečné a osobité produkty.

 

CLÉMENT CANNE BLEUE

Clément Canne Bleue je výnimočný biely agricole rum vyrobený z aromatickej šťavy získanej z odrodového druhu modrej cukrovej trstiny. Dozrieva 6 mesiacov v oceľových nádobách a následne sa pomaly zjemňuje destilovanou vulkanickou pramenitou vodou.

Jasné arómy a chuť snehových pusiniek, práškového cukru, uhoriek a trstiny, s ovocným a napriek tomu suchým stredne plným telom. Finiš je dlhší a ostáva výrazný.

 

DIPLOMÁTICO RESERVA EXCLUSIVA

Diplomático Reserva Exclusiva je znamenitá zmes rumov destilovaných v kotloch. Tento proces sa uskutočňuje v špeciálnych medených destilačných strojoch, ktoré sú uspôsobené len na plnenie obmedzeného množstva. Reserva Exclusiva pomaly zreje v dubových sudoch na úpätí Ánd až 12 rokov.

Vôňa rumu pripomína ovocný koláč s tónmi kakaa, hrozienok či banánu. Čokoládová chuť je výrazná spolu s chuťou kandizovaného ovocia, doplnená o vanilku a škoricu.

 

SANTIAGO DE CUBA 12YO

Santiago De Cuba Extra Anejo, pôvodom zo Santiaga na Kube, je výnimočný rum, ktorý dozrieval 12 rokov v pivniciach Santiago De Cuba.  Vyrába sa zo zmesi archívnych rumov, z ktorých hlavný a najmladšie zložkou je dvanásťročný rum. Typickou vlastnosťou všetkých archívnych rumov Santiago de Cuba je, že sa ich chuť posúva medzi koňaky alebo whisky.

Bohatá vôňa tmavej čokolády, vanilkového lusku a dubových tónov s dlhým jemným zakončením a ľahkým korením, ktoré zvýrazňuje skutočný charakter a kvalitu kubánskeho rumu. V chuti hľadajte karamel, čokoládu, hrozienka alebo arómu tabakových listov.

 

BLACK TOT FINEST CARIBBEAN

Black Tot, inšpirovaný 300 ročnou tradíciou námorníctva, je karibský rum celým svojim srdcom. Použité sú najlepšie rumy z Barbadosu, Guyany a Jamajky aby vytvorili skvelý rum pre dnešok.Tradičný karibský rum, ktorý odhaľuje prírodné ovocné chute Barbadosu, plnosť chutí z Guyany a je pretkaný živosťou Jamajky. Nahradili sladký štýl minulosti viacstranným nesladeným rumom, ktorý sa zameriava na chuť a vôňu.

Vône ananásu, manha alebo melónu Vás dostanú. Rum má plné telo s tónmi espressa, klinčekov, zázvoru a tropického ovocia.

Essence of Rum

HAVANA CLUB AÑEJO 7 AÑOS – BACARDÍ RESERVA OCHO – ZACAPA CENTENARIO 23 – MILLONARIO 15YO SOLERA

 

Selekcia obľúbených rumov, ktoré sú na Slovensku veľmi obľúbené a dostupné skoro všade. Vyberte si svojho favorita.

 

HAVANA CLUB AÑEJO 7 AÑOS

Havana Club 7 Años dokonale demonštruje všestrannosť vysoko kvalitného kubánskeho rumu, ako aj hlboké odhodlanie a odborné znalosti rumových majstrov pre komplexný proces starnutia.  Ide o legendu, ktorá zdôrazňuje postavenie Kuby ako rodiska špičkových alkoholických nápojov tohto druhu.Dlhý a prirodzený proces zrenia v sudoch z bieleho dubového dreva dodáva tomuto rumu jeho výraznú a mnohoúrovňovú chuť.

Rum má znamenitý buket s intenzívnymi a komplexnými tónmi kakaa, vanilky, cédrového dreva, sladkého tabaku a sviežich tropických plodov. Zmyselný zamatový začiatok prechádza do vyváženej, napriek tomu nevšedne komplexnej, sýtej a vybranej chuti teplého kakaa, vanilky, cukrovej trstiny, gaštanov a karamelizovaného tropického ovocia, spojenej s pevnou, jemnou príchuťou dubu a hnedého korenia.

 

BACARDÍ RESERVA OCHO

Bacardi 8-ročný je prémiový rum tejto značky. Zreje 8 rokov v starších malých dubových sudoch. Výsledkom je jeden z najjemnejších rumov na svete. Rum je znamenite aromatický, s bohatou a komplexnou chuťou. Jedná sa o jedinečný rum pre milovníkov tohto nápoja so zrelým vkusom, ktorí si radi užívajú rum po malých dúškoch. Ideálny s jemnou cigarou.

Aróma je svieža a parfumovaná s tónmi duba a tropického ovocia, vanilky a s tónmi fenikla. Chuť je sladká a bohatá na tropické ovocie, karamel, med a vianočné korenie.

 

ZACAPA CENTENARIO 23

Tento rum sa vyrába v malom Guatemalskom mestečku Zacapanera. Zreje systémom Solera po dobu 6 – 23 rokov. Rumy Zacapa Centenario sú v Guatemale vyrábané destiláciou z fermentovaného čistého panenského sirupu cukrovej trstiny. Zrejú systémom Solera v nadmorskej výške 2333 metrov v sudoch z bieleho duba, v ktorých zrel predtým bourbon, Sherry Pedro Ximenez, ale aj portské, koňak alebo tokajské víno.

Dubová aróma hovorí o starnutí a vycibrenom vkuse, vo vôni sa dá zachytiť ešte banán, vanilka či med. Vrstvou za vrstvou cítiť chuť muškátových orieškov, sušeného ovocia, zázvoru, opekaných lieskových orechov a náznak karamelu.

 

MILLONARIO 15YO SOLERA

Aromatická chuť Ron Millonario Solera 15 Reserva Especial pochádza zo Severného Peru, krajiny plnosti, ktorú kedysi obhospodarovali Inkovia. Je to jeden z najlepších a najuznávanejších rumov sveta. Tento rum zrel v systéme solera. Destiloval sa v kolónových destilačných prístrojoch a fľaša je zabalená do tkaného obalu.

Vôňa je sladká, bohatá až lepkavá s náznakmi dymu, karamelu, škorice, nového korenia, zaváraného ovocia a cigarových listov. V chuti možno nájsť karamelový puding, datle a vlašské orechy, melasa, tmavý hnedý cukor a vanilkové korenie.

Flavours of Rum

PLANTATION PINEAPPLE – BELMONT COCONUT – BLACK TEARS SCIPED – LEGENDARIO ELIXIR DE CUBA

 

Rum môže priniesť aj chute, ktoré neočakávame. Vybrali sme pre Vás kolekciu rumov, z ktorých je každý jeden zaujímavý svojim netradičným chuťovým profilom.

 

PLANTATION PINEAPPLE

Plantation považujeme za veľmi prestížnu značku rumu, ktorú si vychutná rád vychutná každý milovník rumu. Tento rum vytvoril majster blender Alexandre Gabriel. Rum vznikol na počesť uznávaného reverenda Stigginsa, ktorého obľúbeným nápojom bol “ananásový rum” v knihe Pickwick od Charlesa Dickensa.

Aróma je jemne dymová s tónmi tropického ovocia, ananásu a pomarančovej kôry.

Chuť je príjemne osviežujúca, plná tropických ananásov s náznakmi banánu a vanilky.

 

BELMONT COCONUT

Belmont Estate Golden Coconut Rum je vysoko kvalitný pôvodný jamajský rum, ktorý je podľa pôvodnej jamajskej receptúry dochutený čerstvým kokosom. Vzhľadom na dlhé zrenie v dubových sudoch dosiahol Belmont Estate Golden Coconut rum svoju vynikajúcu chuť a je to destilát z cukrovej melasy.

Vo vôni je ľahké identifikovať dominantné čerstvé kokosy spolu s tónmi ovocia. Chuť ostáva podobná, príjemný kokos, vanilka a sušené ovocie.

 

BLACK TEARS SPICED

Black Tears je zmes kubánskeho rumu plná emócií. Vytvorený pre tých, ktorí hľadajú niečo nové. Pomenovaný podľa slávnej piesne Lagrimas Negras od Miguela Matamorosa. Je to vôbec prvý a jediný suchý korenený kubánsky rum na svetovom trhu, z jedného z najlepších liehovarov na ostrove. Horkosladká chuť je to, čo tento rum oddeľuje od všetkých ostatných korenených rumov, ako aj nízky obsah cukru.

Vo vôňi a chuti je cítiť sladkosť kakaa, sprevádzanú výraznou kávou a pretrvávajúcim korením, škorica, korenie na pečenie, čili a karamelizované oriešky krásne dopĺňajú tento skvelý rum.

 

LEGENDARIO ELIXIR DE CUBA

Kubánsky rum s bohatou jemnou sladkou chuťou – odlišný od klasických rumov z Kuby. Na Kube sa vyrába už od roku 1945 a to z najlepšie vybranej cukrovej trstiny. V tomto rume sú macerované hrozienka, vďaka ktorým rum dostáva jedinečne jemnú arómu a chuť. Zreje 7 rokov v sudoch z amerického dubu.

Na začiatku má silnú vôňu, so znakmi karamelizovaných hrozienok (ktoré sú v rume macerované viac ako jeden mesiac), sliviek a brandy. Neskôr je jemná ovocná a sladká, podčiarknutá typickou príchuťou panenskej šťavy najkvalitnejšej kubánskej cukrovej trstiny. Je to isto rum pre sladšie jazýčky.

Gentlemen Selection

ZACAPA XO – PLANTATION XO – A.H. RIISE NON PLUS ULTRA BLACK EDITION – BACARDÍ GRAN RESERVA DIEZ

 

Výber toho najlepšieho z nášho rumového portfólia. Luxusné vzorky, ktoré sa oplatí ochutnať aspoň raz za život.

 

ZACAPA XO

Ron Zacapa Centenario XO 25 Anos je destilovaný z fermentovaného čistého panenského sirupu cukrovej trstiny. Ron Zacapa Centenario X.O. je vyrobený z tých najstarostlivejšie vybraných rumov o priemernom veku 25 rokov, ktoré sú následne viac ako rok miešané, aby bolo dosiahnutá perfektná rovnováha v zložení vône a chuti.

Vôňa rumu je sladká až korenisto vanilková. Pri chuti je možné zachytiť karamel, korenie, cukrová trstina, tabak, tóny čiernych bobúľ a dreva.

 

PLANTATION XO

Výnimočný vyzretý rum Plantation XO 20th Anniversary vznikol pri príležitosti dvadsiateho výročia jeho materskej destilérky – Maison Ferrand. Unikátna zmes rumov starých až 20 rokov pochádzajúcich z Barbadosu dokonale vystihuje atmosféru tohto nádherného ostrova. Rum prvotne zreje vo svojej pôvodnej krajine, na ostrove Barbados a ďalšie starnutie pokračuje v oblasti Cognac.

Aróma je s náznakom pikantného dubového dreva, guavy, kokosu, banánov a maslový keksov a v rume nájdete sofistikované chuťové tóny čokolády, vanilky, zrelého banánu, praženého kokosu a náznak čerstvých mangových tónov.

 

A.H. RIISE NON PLUS ULTRA BLACK EDITION

Rum A.H. Riise Non Plus Ultra Black Edition je limitovanou edíciou a patrí k najlepším a najexkluzívnejším verziám majstrovského rumu Non Plus Ultra s priemernou dobou zrenia 25 rokov. Čierna edícia odkazuje na špeciálny postup výroby zrením v nových dubových sudoch so spáleným vnútrom, ktoré mu dodáva nezvyčajný charakter a fascinujúcu temnú farbu. Je teda ďalším majstrovským dielom vo svete rumov a ročne sa vyrába iba v limitovanom množstve 6000 fliaš.

Vôňa je plná broskýň a mliečnej čokoládý s maslovým karamelom a pečeným vianočným korením

Chuť je pripomína mliečnu čokoládu, mandle, pomaranč v bohatej a krémovej chutí končiacej niečím, čo pripomína taníny zo šálky čaju.

 

BACARDÍ GRAN RESERVA DIEZ

Bacardi je svetovo uznávaná značka rumov a môže sa pýšiť naozaj širokou ponukou rumov, ktorá si nájde fanúšikov pri oboch pohlaviach a v každej vekovej kategórií. Bacardi Gran Reserva Diez je pravdepodobne jeden z najelegantnejších, najprepracovanejších a najkomplexnejších. Po viac ako desiatich rokoch, ktoré rum zrel v teplom karibskom podnebí sa značka rozhodla vypustiť rum medzi milovníkov rumu. Gran Reserva Diez je jednou z prémiových línií rumov Bacardi a má nepopierateľne sviežu chuť a výrazný charakter.

Pri aróme treba hľadať  tmavú čokoládu, banán, mango, karamel a mandle a chuť vie ponúknuť tóny marhúľ, čokolády, karamelu a orechov.