Tasting

Liqueurs

ENAMOR YUZU- MR.BLACK COFFEE – ITALICUS  BERGAMOT- KOVAL CRANBERRY

 

ENAMOR YUZU

Spoločnosť Isake International uviedla nový yuzu likér vyrobený vo Francúzsku s názvom Enamor. Vyrába sa v Cognac v malom domčeku s názvom Jules Bremant a používa ovocie yuzu pestované v blízkosti Toulouse na juhozápade Francúzska. Celé ovocie sa maceruje v brandy po dobu 11 mesiacov, potom dozrieva mesiac v 20-ročných sudoch po koňaku. Citrus junos – yuzu je citrusové ovocie z Japonska. Toto ovocie pripomína „malý grapefruit“, môže byť zelené alebo žlté – závisí od stupňa zrelosti. Je veľmi aromatické, kombinuje chute mandariniek, limetiek a citrónov. Farba : číra, ale hustá, s bledo zlatými odleskmi Vôňa: bergamotová aróma doplnená ľahkou vôňou grapfruitovej kôry Chuť: delikátna exotická krémová chuť.

 

MR.BLACK COFFEE

Spoločnosť Mr Black Roasters & Distillers založili v roku 2013 ocenený destilátor Philip Moore a dizajnér, ktorý sa stal obľubeníkom kávy Tom Baker. Obaja zdieľali spoločné presvedčenie, že káva (keď sa robí dobre) je vynikajúca, pitie je veľká zábava a mali by sme tieto dve veci dávať dokopy. Káva je viac ako príchuť. Je to kultúra: rituál, posadnutosť, estetika, skúsenosť a komunita. Mr. Black stelesňuje túto kultúru a inšpiruje ľudí, aby si svoju lásku ku káve dali do svojich večerných drinkov. Ide o horko-sladkú zmes vynikajúcej austrálskej pšeničnej vodky a najkvalitnejšej kávy Arabica. Pražiarne zásobujúce liehovar kávou získavajú kávové zrná z najlepších lokálnych pestovateľských oblastí (Kolumbia, Kenya, Papua New Guinea), vďaka čomu môže vzniknúť likér s jedinečnou komplexnosťou a vyváženosťou.

 

ITALICUS BERGAMOT

Likér je výsledkom originálneho receptu z roku 1850, ktorý je v súčasnosti v Taliansku známy ako “Aperitivo di Corte” – Nápoj kráľov. Italicus Rosolio de Bergamotto je zmes bergamónovej kôry, citrónov Cedro, harmačeka, levandule, horca, žltých ruží a medovkového oleja. Je to aromatický a ľahko korenistý likér, kde sa dokonale prelína medová sladkosťs korenistou trpkosťou. Italicus Rosolio de Bergamotto je zmes bergamónovej kôry, citrónov Cedro, harmačeka, levandule, horca, žltých ruží a medovkového oleja. Je to aromatický a ľahko korenistý likér, kde sa dokonale prelína medová sladkosťs korenistou trpkosťou. Likér je cítiť po citrusoch, ružiach a levandule.

 

KOVAL CRANBERRY

Cranberry Gin Liqueur je lákavou kombináciou ovocných a horko-sladkých chutí. Ako názov napovedá, brusnice sú v tomto likéri obklopené chuťou 13 botanicals z Koval ginu. Všetky ingrediencie sú organického pôvodu a pochádzajú od lokálnych amerických farmárov. Tento spirit predstavuje nový smer v produktovej rade KOVAL- je to pocta pre aperitívy a je skvelým základom pre jednoduché, no lahodné cocktaily a striky. Vďaka svojej krásnej rubínovej farbe a osviežujúcej sladkej chuti, bude Koval Cranberry Gin Liqueur skvelým spoločníkom, ktorý dodá aj nový šmrnc klasickým cocktailom.