Tasting

Aromatized and Fortified Wines

TIO PEPE FINO – LUSTAU MOSCATEL EMILIN – BALANCE ROSÉ – GRAHAM’S 10YO TAWNY PORT

 

TIO PEPE FINO

Dnes je Tío Pepe jednou z najprestížnejších a najpopulárnejších spoločností v Španielsku a svoje začiatky značky definovali pred viac ako 180 rokmi keď sa mladý podníkateľ Manuel María González Ángel venoval vinárskom priemysle pri čom mu pomahal strýko, ako ho láskavo nazval, mi tío Pepe ktorý ho naučil všetky tajomstvá vinárskeho umenia, a z vďačnosti mu venoval časť vinárstva a kývol na pôvodné sudy alebo nedopalky procesu starnutia soleras s menom „Solera del Tío Pepe“. Piata generácia ďalej šíri svoju vášeň pre víno po celom svete a zostáva verná rovnakým hodnotám úcty, udržateľnosti a autenticity. Ide o nekompromisne suché sherry ktoré má má svetlo-zlatú farbu a veľmi elegantnú a sviežu arómu s jemným nádychom pražených mandlí a charakteristický nádych kvasníc.

 

LUSTAU MOSCATEL EMILIN

Vyrobené zo hrozna Moscatel z rodinnej vinice Las Cruces v Chipione v Španielsku s históriu staršiou ako 120 rokov.  8 rokov zrejúcí v systéme americko-dubovej solery. Bohaté sladké sherry s príjemnou kyslosťou a tónmi sušeného ovocia, korenia a tmavého mahagóna. Kvetinova a citrusova príchuť, hrozienka a korenie s ovocnými tónmi. Plná a dlhá chuťová paleta.

 

BALANCE ROSÉ

Slovenský trh v máji tohto roku obohatíl nový vínny aperitív z dielne štyroch dlhoročných priateľov, kolegov s bohatými skúsenosťami spoza baru a z bisnis prostredia. Tím v zložení Peter Marcina, Stanislav Harcinik, Miroslav Telehaníč a Dominik Tapušík vytvoril vďaka spoločnému usiliu unikátny produkt s nadčasovým dizajnom a nezameniteľnou chuťou. Cieľom Balance, ako už samotný názov napovedá, je ponuknuť každému, kto produkt používa rovnováhu chutí kdekoľvek s dôrazom na eleganciu sopjenú s prirodou. Balance rosé je bohatý vôňou čerešnových kvetov, anízu a likorice. Chuťovo sládky s tónmy škorice, sliviek, jemné horký a dlhý finish.

 

GRAHAM´S 10YO TAWNY PORT

Graham´s je prominentný „Port House“,  ako sa vinárstvam z tejto oblasti hovorí. Bolo obľúbeným portským Winstona Churchilla. História W & J Graham´s  siaha do prvej polovice 19. storočia. Graham´s je dôležitý obchodník s vínom nie len v oblasti, ale s vplyvným hlasom aj mimo krajiny. Je známy vo svete pre svoju kvalitu najmä ročníkových vín. Tento druh vína zreje 10 rokov  v drevených sudoch a tak je vystavované k stupňovitéj oxidácii a odparovaniu sa. Výsledkom týchto procesov je svetlejšia až zlatohnedá farba vína. Hlboká jantárová farba s mahagónovým odleskom. Ušľachtilá a živá vôňa lieskových orieškov, medu a fíg, krásne balansuje s energickou, ovocno-korenistou chuťou tohto červeného vína.