Tasting

Amari

KRAMER – AMARO MONTENEGRO – JÄGERMEISTER MANIFEST – FERNET BRANCA MENTA

 

DR.KRAMAR

Čaro prírody, sila kúpeľných prameňov a poctivá ručná výroba sa spojili do slovenského likéru Dr.Kramer. Vyrába sa maceráciou 14 liečivých bylín, ktoré lahodne vyvážila voltáž a vznikol tak likér, ktorý prekvapí ľahkosťou, súladom chutí ale zároveň silou.
Dizajn bol vytvorený v spolupráci so slovenskými dizajnérmi zo štúdia PERGAMEN. Fľaša likéru zobrazuje históriu mesta, prináša odkaz na kúpeľnú tradíciu Trenčianskych Teplíc a zároveň ukrýva štýl a noblesu art deco. Zloženie obsahuje sviežu medovku, materinu dúšku, aníz a bazové plody v kombinácií vanilky a škorice prekryté vôňou ruží a levandule.

 

AMARO MONTENEGRO

Klasický talianský likér, ktorý bol pôvodne vytvorený v roku 1885 a pomenovaný podľa druhej talianskej kráľovnej Eleny z Čiernej Hory. Vyrába sa varením, macerovaním a destiláciou zo 40 botaník, ako sú koriander, palina, oregano, majorán, muškátový orech, sladký pomaranč a horký pomaranč, škorica, klinčeky a ďalšie. V aróme cítiť tóny pomarančovej kôry, čerstvého nesušeného koriandra , čerešní , čaju pekoe a uhorky Celý výrobný proces je prísne tajný. Je obľúbený pre svoju výnimočnú chuť s jemným, príjemne horkým záverom (chutiacom po citrusoch). V Taliansku je obľúbený ako nápoj po vypití kávy.

 

JÄGERMAISTER MANIFEST

Oproti klasickému Jägermeisteru, ktorý vzniká kombináciou štyroch rozličných bylinných macerátov, je Manifest obohatený o piaty, úplne nový macerát. Ten vzniká extrahovaním novej zmesi prírodných ingrediencií v pšeničnom destiláte. Na začiatku výroby je rovnaká zmes 56 starostlivo vybraných bylín z celého sveta. Tu ale podobnosť s klasikou od Jägermeistra končí. Základom je totiž úplne nový jemný destilát z pšenice, ktorý 15 mesiacov zreje v dubových sudoch.Do Manifesta sapridáva úplne nový macerát. Ten vzniká extrakciou unikátnej zmesi prírodných ingrediencií, ktorých množstvo je 2,5-krát väčšie ako v prípade klasického likéru.

 

FERNET BRANCA MENTA

Preslávený taliansky bitter začal v roku 1845 vyrábať liehovar na základe receptúry rodiny Branca, ktorá do nej zahrnula kombináciu 40 druhov korenín a bylín. Firma Fratelli Branca, dodnes patriaci rodine, ako jedna z prvých použila pri výrobe produktu maceráciu a digeraciu, teda vylúhovanie aktívnych látok ako studenú, tak teplú cestou. Branca Menta je taliansky bitter. Aromatický nápoj vyrábaný z hroznového destilátu (ako brandy) a viac ako 40 rôznych bylín a korenín (myrha, ľubovník bodkovaný, rebarbora, kardamón, šafran a iné). Má tmavohnedú farbu s oranžovým odleskom z bylinnej zmesi. Vôňa je komplexná s množstvom byliniek, najmä čerstvej mäty.